پکیج مناسب خانه

09128087432 شماره موبایل:
انتخاب پکیج مناسب

خرید پکیج دیواری جهت تامین گرمایش منزل و همچنین آب گرم مصرفی همواره امری بسیار مهم بوده و با گرفتن مشاوره از کارشناسان این امر میتوان در بسیاری از هزینه هایی که در آینده ممکن است جهت تعمیر و یا تعویض پکیج به شما تحمیل کند صرفه جویی شود.

فیکس البرز
فیکس البرز

راهنمای خرید پکیج دیواری مناسب

خرید پکیج دیواری جهت تامین گرمایش منزل و همچنین آب گرم مصرفی همواره امری بسیار مهم بوده و با گرفتن مشاوره از کارشناسان این امردر فیکس البرز میتوان در بسیاری از هزینه هایی که در آینده ممکن است جهت تعمیر و یا تعویض پکیج به شما تحمیل کند صرفه جویی شود. در این مقاله به چند پارامتر که قبل از خرید پکیج برای یک انتخاب بهتر به شما کمک کند اشاره شده است:

آیا هزینه بالا برای خرید پکیج جدید الزامی است

با وجود اینکه خرید یک پکیج دیواری جدید که کارایی و راندمان عملکرد بالاتری نسبت به نمونه قدیمی شما دارد امری منطقی می باشد، لازم است که میزان هزینه لازم برای خرید و نصب پکیج جدید را نیز در نظر داشته باشید. لذا در صورتی که پکیج دیواری شما دچار مشکلاتی فنی شده است، ممکن است انجام تعمیراتی ساده منطقی تر باشد. توصیه ما تماس با متخصصان باتجربه برای ارزیابی سیستم و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکل شما می باشد. همچنین می توانید مشکلات به وجود آمده برای پکیج خود را در سایت ما جستجو نموده و از دلایل اصلی خرابی دستگاه خود باخبر شوید. ممکن است مشکلات دستگاه پکیج شما که باعث شده است به فکر خرید یک دستگاه جدید باشید، توسط یک سرویس تعمیراتی ساده حل گردد و هزینه گزاف خرید یک دستگاه جدید را برای شما به همراه نداشته باشد.

پکیج شوفاز دیواری یا موتورخانه؟

اگر منزل شما برای پکیج شوفاژ دیواری طراحی شده گزینه دیگری ندارید چرا که لوله کشی ساختمان بر آن اساس تنظیم شده است. ولی چنانچه در مرحله طراحی تاسیسات ساختمان هستید می توانید به موتورخانه های سنتی هم فکر کنید. چنانچه موتورخانه مرکزی را در نظر داشته باشید ابتدا باید قید فضایی به اندازه حد یک پارکینگ را در طبقه زیرین بزنید و آگاه باشید که در بلند مدت هزینه گاز بیشتری خواهید پرداخت و سهم مصرف هر واحد قابل تفکیک نیست. از طرفی اگر هر واحد آپارتمانی چندین دوش حمام دارد، موتورخانه امکان استفاده از چند دوش همزمان را به خوبی برای شما ایجاد می کند.

از سوی دیگر چنانچه علاوه بر گرمایش مطبوع، استقلال هر واحد آپارتمانی، مصرف بهینه گاز و آب گرم بهداشتی نامحدود برای شما اهمیت دارد، پکیج شوفاژ دیواری گزینه مناسب شما می باشد.

چرا پکیج می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؟

ممکن است تاکنون برای گرمایش خانه خود از سیستم های شوفاژ مرکزی یا موتورخانه و یا بخاری های گازسوز استفاده نموده اید و یا برای تامین آب گرم مصرفی خود از آبگرمکن و دستگاه های مشابه استفاده نموده اید. در این صورت لازم است تا از مزایای استفاده از پکیج و برتری های پکیج نسبت به سیستم شوفاژ و آبگرمکن ها صحبت کنیم.

راهنمای اتخاب پکیج

پکیج های دیواری که از رایج ترین و معمولترین پکیج های مورد استفاده خانوارهای ایرانی است، دستگاهی کوچک در ابعاد و سایز مناسب بوده که میتواند بطور همزمان گرمایش منزل و نیز تامین آب گرم مصرفی شما را پوشش دهد. پکیج های نسل جدید از قابلیت های بالایی چون سیستم های حفاظت در برابر یخزدگی، راندمان حرارتی بالا، سنسورهای هوشمند عیب یابی و فنها و دودکش های دوجداره برای تامین اکسیژن احتراق و خروج دی اکسید کربن برخور دارند.

مزایای استفاده از پکیج دیواری

 •     استقلال در استفاده از دستگاه و تامین گرمایش و آب گرم
 •     امکان تنظیم و کنترل دمای دلخواه گرمایش پکیج
 •     کاهش هزینه های انرژی مصرفی
 •     کاهش هزینه های تعمیرات
 •     سهولت در نصب و راه اندازی
 •     دسترسی سریع و آسان به دستگاه پکیج
 •     عدم نیاز به ایجاد موتورخانه مرکزی
 •     راندمان بسیار بالا نسبت به سایر سیستم های گرمایشی
 •     ابعاد کوچک و عدم اشغال فضای مفید
 •     تامین همواره آب گرم به مقدار فراوان و در کوتاه ترین زمان
 •     عدم ایجاد سر و صدا و کارکرد آرام
 •     عملکرد مطمئن و ایمن

رضایت و عملکرد بهینه و مناسب پکیج باعث شده است که این دستگاه متداول ترین روش تامین گرما و آب گرم در دنیا باشد و بدین طریق تردیدی در استفاده از آن به جا نمی ماند.

نکات مهم در انتخاب و خرید پکیج شوفاژ دیواری

شاخص های زیر به شما در انتخاب بهترین برند پکیج شوفاژ دیواری کمک می کند:

• قدمت و اصالت برند شوفاژ دیواری

اگر در بازار به شما مارکی معرفی شد که تاکنون نام آن را نشنیده اید و در خانه کسی هم ندیده اید، در همان لحظه آن را از لیست خود خط بزنید. در بازار پکیج های درجه سه فراوانی وجود دارد که معمولا توسط یک شخص یا شرکت ناشناخته وارد شده و عمدتا به اسم ایتالیایی، آلمانی یا کره ای به فروش می رسد. در این موارد علاوه بر کیفیت پایین، به زودی با مشکل عدم امکان تعمیر ناشی از نبود قطعات و گارانتی های بی اعتبار مواجه می شوید.

• توصیه دوستان و آشنایان

از اطرافیان و آشنایانی که در حال استفاده از پکیج شوفاژ دیواری هستند، جویای رضایت خاطرشان از برند مورد استفاده شوید. مطمئن ترین معیار مقایسه برندها، آسایش و رضایت خاطر افراد در حال استفاده می باشد. از ایشان در مورد کیفیت و خدمات برند مورد استفاده ایشان سوال کنید.

• خدمات مشتریان قابل اتکا

این دستگاه نیاز به سرویس های دوره ای و تامین قطعات شرکتی دارد. شرکت های معتبر یک شماره تماس در وب سایت خود معرفی نموده اند که کارشناسان مربوطه (نه ماشین) پاسخ سوالات شما را می دهند و از سر دواندن مشتری و دادن شماره دیگران جهت تماس مجدد مشتری خودداری می کنند.

کافی است با دو دقیقه صرف وقت و تماس با شرکت مربوطه جهت دریافت مشاوره خرید، پاسخگویی ایشان را بسنجید چون بعد از خرید تا 10 سال برای اخذ خدمات با شرکت مربوطه کار خواهید داشت.

• میزان دسترسی به محصول و خدمات

تا این مرحله احتمالا نام هایی از برند مورد انتخاب خود در ذهن دارید. بررسی کنید آیا سرویسکاران مجاز آن برندها در نزدیکی شما هستند؟ آیا آن برند در استان شما دفتر خدمات دارد؟ آیا قطعات شرکتی دستگاه به راحتی در دسترس شما قرار می گیرد؟ و … خدمات گسترده و در دسترس از جمله مواردی است که در انتخاب برند پکیج شوفاژ دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است.

• عدم اتکا به توصیه فروشندگان

واقعیت این است که فروشندگان بر مبنای منافع خود و میزان سودی که از فروش هر برند نصیبشان می شود ممکن است به شما توصیه های جهت دار و نادرست کنند. لذا در صورت نیاز به اخذ مشاوره حضوری، تکنیسین های فنی گزینه های بهتری هستند.

• عدم اتکا به تبلیغات

تبلیغات فراوان یک برند خاص، دلیلی بر کیفیت محصولات آن برند نیست. چه بسا برای تامین هزینه های گزاف تبلیغات، آن برند از قطعات با سطح کیفی پایین تری در تولید محصول خود استفاده می نمایید.

انتخاب ظرفیت پکیج

یکی از مهمترین پارامترهایی که قبل از خرید پکیج باید در نظر گرفته شود، میزان توان دستگاه است که این امر به عوامل متعددی مربوط میباشد. انتخاب توان مناسب از این جهت حائز اهمیت است که اگر پکیجی با توان کمتر انتخاب گردد، با مشکلاتی از قبیل ناتوانی در گرمایش کل منزل و یا تامین آب گرم مورد نیاز بصورت دائم روبه رو می شوید. از طرف دیگر در صورت انتخاب پکیج با توان بالاتر از حد نیاز باید هزینه بالاتری را متقبل شوید.

انتخاب پکیج مناسب

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب پکیج برای خانه شما متراژ خانه میباشد. در این راستا میتوانید از جدول راهنمایی که در زیر قرار داده شده استفاده نمایید.

راهنمای خرید پکیج دیواری مناسب
متراژ (متر مربع) تعداد پره رادیات      ظرفیت (کیلو وات)
تا ۷۰ متر    تا ۱۰۰ پره ۲۲ هزار
۷۰ تا ۱۲۰ متر تا ۱۵۰ پره ۲۴ هزار
۱۲۰ تا ۱۵۰ متر تا ۲۰۰ پره ۲۸ هزار
۱۵۰ تا ۲۵۰ تا ۱۵۰ پره ۳۶ هزار

ابعاد پکیج

با وجود این امر که پکیج های دیواری از ابعاد و سایز کوچکی برخوردارند که حدودا در رنج ۴۰-۵۰ سانتی متر عرض و ۷۰-۸۰ سانتی متر طول می باشد، توجه به این نکته که می تواند حجمی معادل با یک الی دو کابینت را در آشپزخانه شما اشغال نماید ضروری است. البته بیان این نکته بدلیل تعدد نصب دستگاه پکیج در فضای آشپزخانه است که بسیار رویت می گردد.

انتخاب نوع فن دار یا بدون فن

چنانچه محل نصب دستگاه در بالکن باشد، استفاده از مدل محفظه بسته – فن دار – الزامی است. در مواردی که محل نصب در آشپزخانه بوده و محل فاقد دودکش قطر 15 سانتیمتر با حداقل سه متر ارتفاع باشد، همچنان استفاده از مدل محفظه بسته فن دار ضرورت قانونی دارد. در اکثر موارد شرایط نصب منجر به مدل محفظه یسته فن دار می شود. ولی باز هم بهترین گزینه استفاده از مشاوره تخصصی است.

انتخاب و خرید لوازم جانبی برای نصب دستگاه

به طور معمول همراه دستگاهی که خرید می کنید اقلام اولیه نصب وجود دارد ولی جهت نصب دستگاه نیاز به خرید اقلام دیگری نیز دارید. برخی اقلام مانند اتصالات دودکش را باید تهیه کنید و برخی اقلام مانند سختی گیر آب و محافظ برق را بهتر است تهیه نمایید. نکته کلیدی در تهیه لوازم جانبی این است که فقط و فقط نوع شرکتی آن را که مورد تایید شرکت سازنده می باشد، خریداری نمایید. انواع غیر شرکتی و متفرقه فراوانی در بازار وجود دارند که از لحاظ کیفی مطمئن نبوده و ممکن است منجر به کاهش ضریب ایمنی دستگاه و همچنین خارج شدن دستگاه از شمول گارانتی شود. برای تشخیص لوازم جانبی مورد تایید شرکت سازنده، کافی است به وب سایت آن مراجعه نمایید.

برندهای پرفروش و باکیفیت پکیج

شاید مهمترین سوال خریداران پکیج پس از تعیین ظرفیت آن این است که با وجود فراوانی محصولات و برندهای موجود در بازار، چه برند و مارکی می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد؟ با توجه به پارامترهای ذکر شده در بالا و میزان فروش و نظرسنجی از فروشندگان محبوبترین برندهایی که در ایران مورد استفاده قرار میگیرند به ترتیب زیر می باشند:

 •     ایران رادیاتور
 •     بوتان
 •     آریستون
 •     ایساتیس
 •     تاچی
 •    و غیره

 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید