سرویس پکیج در کرج | سرویسکار پکیج در کرج

۰۹۱۲۸۰۸۷۴۳۲ شماره موبایل:
سرویس پکیج در کرج | سرویسکار پکیج در کرج

پکیج یکی از ضروری‌ترین وسایل در منزل است که با داشتن ایمنی بالا می‌تواند جایگزین خوبی برای آبگرمکن‌های ایستاده و یا دیواری باشد.پکیج‌ها بسته به عوامل متعدد ممکن است احتیاج به تعمیر داشته و یا لازم است در مدت زمان معین سرویس شود.در این مقاله به زبان ساده توضیحاتی درباره سرویس پکیج در کرج ارائه میکنیم

تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج
تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج

پکیج یکی از ضروری‌ترین وسایل در منزل است که با داشتن ایمنی بالا می‌تواند جایگزین خوبی برای آبگرمکن‌های ایستاده و یا دیواری باشد. همچنین به دلیل مصرف سوخت مناسبی که دارد به خوبی ساختمان را گرم نگه می‌دارد. پکیج‌ها بسته به عوامل متعدد ممکن است احتیاج به تعمیر داشته باشند و یا لازم است در مدت زمان معین سرویس شود. به همین دلیل در این مقاله تلاش می‌کنیم تا به زبانی ساده به ارائه توضیحاتی درباره سرویس پکیج در کرج بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم.

فهرست موضوعات این مقاله


چه زمانی باید اقدام به سرویس پکیج کنیم؟

همواره توصیه می‌کنیم که چند ماهی یک بار اقدام به سرویس پکیج نمایید تا در صورت یافتن مشکل در عملکرد آن اقدام به تعمیر و یا تعویض پکیج کنید. اگر مدت زمان زیادی از کارکرد آن می‌گذرد بهتر است تا از یک متخصص کمک گرفته و پکیج را به طور کامل سرویس و رسوب زدایی کنید. ولی اگر به تازگی اقدام به خرید و نصب آن کرده‌اید، بهتر است دوره‌های معین برای سرویس پکیج در نظر بگیرید. شما می‌توانید هر شش ماه پکیج را چک کرده و رسوب زدایی کنید. البته شرایط جغرافیایی نیز در این امر دخیل است.

انواع سرویس پکیج را بشناسیم

در ادامه مقاله به شما می‌گوییم که سرویس پکیج در کرج چه انواعی دارد و مهم‌ترین آن‌ها کدام است:

هواگیری

یکی از انواع سرویس پکیج هواگیری نام دارد. این کار مزیت‌های گوناگونی مانند کاهش خطر نشتی آب، کاهش سر و صدا، کاهش هزینه‌های گاز، بهبود راندمان گرمایش سیستم و غیره دارد. همچنین هواگیری منجر به کم شدن آسیب‌های متحمل به دستگاه می‌شود. به خاطر داشته باشید که آب گرم شوفاژ در هنگام سرویس به فرد برخورد نکند، چرا که منجر به آسیب می‌شود.

کنترل عملکرد دودکش یا فن

 • در پکیج‌های دارای فن عملکرد فن لازم است که چک شود. این کار بسیار ساده است و تنها کافیست یک جسم کوچک به داخل دودکش پرتاب کنید. در صورتی که مسیر باز باشد، جسم به راحتی از آن عبور می‌کند. فراموش نکنید که از نداشتن درز و باز بودت دریچه‌ها مطمئن شوید، زیرا دودکش آسیب‌دیده منجر به مرگ خاموش می‌شود.

تنظیم حرارت

 • برای تنظیم حرارت می‌توانید از کلیدهای حد تنظیم استفاده کنید که روی رادیاتور شوفاژ قرار دارند. همچنین لازم است تا حرارت را با توجه به میزان محیط تنظیم کرده تا دمای فضا بیش از اندازه سرد و یا گرم نشود.

تنظیم شیرگاز

 • چک کردن شیر و تنظیم آن به تخصص نیاز دارد. زیرا اگر به خوبی انجام نشود در فشار گاز شاهد مشکل خواهیم بود. به همین دلیل همیشه پیشنهاد می‌کنیم که برای سرویس پکیج به این شیوه از متخصصان کمک بگیرید.

آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون

 • اگر این سیستم دارای مشکل باشد، گردش آب نیز دچار مشکل می‌شود. لذا بررسی و سرویس پکیج به گردش آب گرم و سرد کمک می‌کند.

کنترل عملکرد دو مدار گرمایشی و سرمایشی

 • برای این کار بهتر است دو مدار را بررسی کنید تا از عملکرد خوب آن مطمئن شوید.

کنترل فشار آب

 • اگر آبی که به دستگاه وارد می‌شود، زیاد یا کم باشد منجر به آسیب دیدن آن می‌شود. لذا فراموش نکنید که شیرهای آب را کنترل نمایید.

رسوب زدایی

 • دستگاه پکیج هر از گاهی نیاز به رسوب زدایی دارد. لذا باید از رسوب‌گیرهای پلی فسفات استفاده شود. همچنین بهتر است تا در هنگام انجام این کار تهویه مناسب وجود داشته باشد.

مراحل سرویس پکیج

 1. بررسی فشار منبع انبساط
 2. تمیز کردن مبدل اصلی
 3. تمیز کردن مشعل
 4. تمیز کردن الکترود و جرقه زن
 5. سرویس مجموعه فن و پرشر پکیج
 6. بازدید از دودکش
 7. تمیز کردن پکیج
 8. راه‌اندازی مجدد پکیج

چگونه پکیج را رسوب‌ زدایی کنیم؟

برای سرویس پکیج و رسوب زدایی دو شاخه را از برق بکشید و شیر ورودی آب سرد را ببندید. بعد شیر پرکن پکیج را در جهت عقربه‌های ساعت باز نمایید. سپس شیر آب گرم را در نقطه پایین قرار داده و صبر کنید تا سیستم خالی شود. به این شکل عقربه فشار روی صفر قرار گرفته و پکیج خالی می‌شود. بعد با کمک دو پیچ آلن مبدل را به بلوک وصل کرده و آن را درآورید. سپس پکیج را با کمک ماده‌ای به اسم دیسکلر رسوب زدایی کرده و آن را داخل سوراخ مبدل بریزید. در نهایت یک ربع صبر کرده تا تمییز شود. برای نصب مبدل نیز در صورت تغییر شکل اورینگ‌ها آن‌ها را تعویض نمایید. سپس مبدل را سرجای خود قرار دهید، به نحوی که شیارهای آن در سمت چپ قرار بگیرند. در نهایت فشار پکیج را روی عدد یک و نیم تنظیم کرده و آن را روشن نمایید.
چند نکته که خوب است بدانید

 • برای استفاده از محلول رسوب زا بهتر است ازماسک، دستکش و عینک مناسب استفاده نمایید.
 • اورینگ اتصالی به شکل حلقه است که برای نصب مبدل از آن استفاده می‌شود.
 • رسوب زا یا دیسکلر نوعی محلول شیمیایی است که برای پاک کردن دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی استفاده می‌شود.
 • اگر رسوب‌ها از بین نرفت، باید کار را با ضربه زدن و یا حرکت دادن ادامه داد.
 • اگر تخصص کافی برای سرویس پکیج ندارید، انجام این کار را به افراد حرفه‌ای بسپارید.
 • بهتر است که سرویس پکیج را در فصل زمستان انجام دهید.
 • هر مقدار که آب کیفیت پایین‌تری داشته باشد، رسوب زدایی باید در زمان‌های نزدیک تری انجام شود.
 • به یاد داشته باشید که سرویس منظم موجب شناسایی خرابی‌ها می‌‍شود، پس آن را به زمان‌های طولانی موکول نکنید.
 • قبل از شروع فصول سرد سال هواگیری را انجام دهید.
 • گرم و سرد شدن متوالی آب نشانه بسته شدن لوله‌های پکیج با رسوب است.
 • با نصب فیلتر تصفیه آب از جمع شدن رسوب جلوگیری نمایید.
 • سرویس پکیج خود را به مراکز معتبر بسپارید تا از خرابی احتمالی بیشتر جلوگیری شود.
 • سرویس به موقع منجر به طول عمر و عملکرد بهتر پکیج می‌شود.

چگونه از به وجود آمدن رسوب جلوگیری کنیم؟

  جمع شدن املاح معدنی و سختی آب باعث به وجود آمدن رسوب در لوله و مخزن پکیج می‌شود. اگرچه با کمک دستگاه تصفیه می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد. به همین دلیل در زمان شروع کار پکیج بهتر است که فیلترهای تصفیه را در سر راه آب سرد وارد شده قرار داد تا املاح موجود وارد دستگاه نشود.

رسوب زدایی پکیج با پمپ چگونه است؟

یکی دیگر از راه‌های سرویس پکیج استفاده از پمپ اسیدشویی است. در این فرایند آن را در ظرف اسید قرار داده و خروجی را به سمت مبدل وصل کنید. سپس مبدل را با کمک شلنگ به ظرف وصل نمایید. بعد رسوب زدایی با پمپاژ اسید به داخل مبدل انجام شده و خارج می‌شوند. در نهایت با انتقال آب به داخل آن شستشو داده تا اسیدی باقی نماند.

سرویس، تعمیر و یا تعویض؟

تصمیم‌گیری در مورد تعویض و یا سرویس پکیج به عهده متخصصان است و توصیه می‌کنیم سرخود ین کار را انجام ندهید. در صورتی که پکیج نشتی پیدا کرد و یا سوراخ شد حتما آن عوض نمایید. در مورد تعمیر نیز آن را به مراکز حرفه‌ای بسپارید تا به صورت اصولی تعمیر شود.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات مفیدی درباره تعمیر و سرویس پکیج در کرج در اختیارتان قرار دهیم. سرویس کار پکیج در کرج یکی از عمده‌ کارهایی است که ما به نحو احسن برای مشتریان انجام می‌دهیم. برای آگاهی در مورد روند کار می‌توانید با همکاران ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید