فروش ، تعمیر و سرویس پکیج بوتان در کرج ۰۹۱۲۸۰۸۷۴۳۲ با نازلی ترین قیمت در اسرع وقت

۰۹۱۲۸۰۸۷۴۳۲ شماره موبایل:
تعمیر ، فروش و سرویس پکیج بوتان در کرج در اسرع وقت

برای تعمیر پکیج بوتان در کرج و شناخت انواع اشکالاتی که برای این نوع پکیج‌ها ایجاد می‌شود و همچنین برای یادگیری چگونگی عیب یابی دستگاه‌ها از روی کدهای ارور، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج
تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج

مقدمه
بوتان یکی از نام آشناترین برندهای داخلی تولید کننده سیستم‌های گرمایشی در ایران است. اغلب ایرانیان با پکیج‌های بوتان آشنا هستند و بسیاری نیز برای گرمایش منزل خود از همین نام استفاده می‌کنند. محصولات شرکت بوتان محصولاتی استاندارد و دارای کیفیت عالی است؛ اما با این حال این پکیج هم می‌تواند گاهی دچار خرابی و ایراداتی اجتناب ناپذیر شود. برای تعمیر پکیج بوتان در کرج و شناخت انواع اشکالاتی که برای این نوع پکیج‌ها ایجاد می‌شود و همچنین برای یادگیری چگونگی عیب یابی دستگاه‌ها از روی کدهای ارور، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله فیکس البرز https://fixalborz.com را تا انتها بخوانید.

فهرست موضوعات


سرویسکار پکیج بوتان در کرج

عیب یابی پکیج بوتان

پکیج‌های دیواری از پکیج‌های مخزنی گذشته که دارای موتورخانه مرکزی بوده‌اند کاملاً متفاوت است. این پکیج‌ها که نسل جدید آبگرمکن و سیستم گرمایشی به شمار می‌روند، مخزنی ندارند و با استفاده از یک سیستم پیچیده و هوشمند تشکیل از لوله‌های آب، گاز و تجهیزات الکترونیکی آب را در حال عبور از بدنه پکیج گرم می‌کنند. با استفاده از این سیستم، ایرادات و مشکلات پکیج‌های مرکزی دارای موتورخانه و منبع آب کاهش یافته و طول عمر تجهیزات نیز بیشتر شده است. همچنین به علت لوله کشی در درون یک واحد و عدم نیاز به کشیدن آب از موتورخانه به تمام واحدها، در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی خواهد شد.
عمده مسائلی که برای پکیج‌های دیواری ایجاد می‌شود، مسائل جزئی موجود در قطعات است. از آنجایی که تعداد قطعات در این سیستم بیشتر بوده و همچنین ظرافت قطعات و حساسیت هماهنگی آن‌ها نیز افزایش یافته است، بنابراین چندان دور از ذهن نیست که به دلیل از کار افتادن هر یک تجهیزات آبی، گازی یا الکترونیکی دستگاه، پکیج شما دچار اختلال شود. برای تعمیر پکیج بوتان در کرج بهتر است ابتدا انواع اشکالات آن را بشناسید. برخی از اختلالات رایج پکیج‌های دیواری عبارتند از:

 • تداخل لوله‌های آب گرم و سرد

اگر لوله‌های آب سرد و گرم با یکدیگر تداخل پیدا کنند، پکیج قادر به گرم کردن آب به قدر کافی نخواهد بود. برای آگاهی از این موضوع کافی است ورودی آب سرد را ببندید و شیر آب گرم را باز بگذارید. اگر بعد از مدتی جریان آب قطع نشد، این به آن معنا است که لوله‌های گرم و سرد در درون پکیج دچار تداخل شده‌اند.

 • گرم نشدن آب

اینکه آب به اندازه کافی گرم نشود همچنین می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. ممکن است به علت جرم گرفتن فیلترهای آب یا گرفتگی لوله گاز این مسئله حادث شود. بنابراین اگر مسئله تداخل لوله گرم و سرد را تست کردید، می‌توانید این احتمالات را نیز در نظر بگیرید.

تعمیر پیکج بوتان

 • عدم ثبات در دمای آب گرم

اینکه پکیج قادر به گرم نگه داشتن آب نباشد و به صورت تناوبی آب گرم و سرد شود، می‌تواند به‌خاطر خرابی ترموکوپل، از بین رفتن تنظیمات داخلی دستگاه و حتی خرابی یکی از فلومترهای پکیج باشد. همچنین استفاده از لوله گاز در ابعاد کوچک‌تر از حد نیاز و یا استفاده از لوله هواکش با طول کم نیز ممکن است علت این موضوع باشد.

 • سر و صدای پکیج هنگام کار کردن

صداهای زائدی که ممکن است از پکیج به گوش می‌رسد، با توجه به نوع صدا می‌تواند منشاهای مختلفی داشته باشد. وجود گرفتگی در لوله هواکش، نشت در سیستم اشتعال، گرفتگی لوله خروجی آب و... می‌تواند از جمله دلایل این موضوع باشد.

 • فشار کم آب خروجی از پکیج

اگر فشار آب ساختمان یا منطقه شما در تمامی لوله‌ها کم نیست و فقط آب خروجی پکیج فشار کمی دارد، ممکن است این اتفاق به سبب گرفتگی فیلترهای ورودی و خروجی آب اتفاق بیافتد. در اینجا است که اسیدشویی بیشترین تاثیر را در رفع مشکل ایفا خواهد کرد.
به خاطر داشته باشید که وقتی فشار جریان آب درون پکیج کم باشد، به صورت اتوماتیک شعله نیز کم خواهد شد تا دمای تنظیم شده ثابت بماند. اما کم و زیاد شدن مداوم فشار آب (به جهت معیوب بودن پمپ آب ساختمان یا...) می‌تواند به کلی تنظیمات پکیج شما را بر هم بزند.

 • خاموش شدن ناگهانی پکیج

این موضوع می‌تواند بخاطر استهلاک پکیج شما به مرور زمان اتفاق بیافتد و یا دلیل آن کم بودن جریان آب باشد. اگر شدت جریان آب از حداقل لازم کمتر باشد، پکیج شما به جهت جلوگیری از خشک کار کردن و آسیب رساندن به لوله‌ها خاموش خواهد شد.

بررسی برخی از کدهای ارور پکیج بوتان

پکیج‌های دیواری بوتان به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند که این دسته بندی به سبب وجود یک سیستم عیب یاب اتوماتیک در این دستگاه‌ها است. این عیب یاب در پکیج‌های دیجیتال دارای یک صفحه با چراغ‌های LED است که نوع خطا را به صورت حروف و اعداد نمایش می‌دهد و در پکیج‌های آنالوگ نیز چراغ کوچک سبز رنگی بر روی دستگاه تعبیه شده که با نوع چشمک زدن و خاموش و روشن شدن، پیامی ‌برای افراد دارد.
وقتی که دستگاه شما دچار اختلالی می‌شود، برای آن که زودتر به راهکار برسید و مشکل را رفع کنید و یا با علم به اینکه چه اتفاقی برای دستگاه‌تان افتاده به دنبال تعمیر پکیج بوتان در کرج باشید، باید پیش از هر چیز زبان دستگاه خود را بدانید. در این صورت آنچه دستگاه به صورت ارور با شما در میان خواهد گذاشت را به سادگی به تعمیرکار خود و یا پشتیبانی شرکت انتقال می‌دهید تا وی بتواند شما را راهنمایی کند. در اینجا به برخی از ارورهای پکیج دیواری بوتان اشاره خواهیم کرد:

 1. ارور E01: عدم تشکیل شعله
 2. ارور E02: عمل کردن کلید کنترل حرارتی (یا قطع شدن کابل آن)
 3. ارور E03: عمل کردن کلاهک تعدیل
 4. ارور E04: کم بودن فشار آب
 5. ارور E06: خرابی سنسور دمای آب گرم
 6. ارور E09: عدم گردش صحیح آب در مدار
 7. ارور E11: تداخل امواج مغناطیسی امواج شعله (به اصطلاح پارازیت شعله)
 8. ارور E12: قطعی سیم مدولاتور گاز

زمان نیاز به سرویسکار پکیج

اگر درباره خطاهای بالا و دیگر خطاهای مربوط به پکیج خود کمی مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که برای هر مشکلی نیاز به تماس با تعمیرکار نخواهید داشت. گاهی اوقات مشکلات پیش آمده تنها به خاطر عدم تنظیم صحیح دما و یا ورودی فشار آب ایجاد می‌شود و با تغییر وضعیت پکیج ممکن است مشکل رفع شود. اما گاهی نیز اقدام خودسر بدون هماهنگی با یک متخصص می‌تواند باعث آسیب به دستگاه شما شود. چیزهایی که اگر اتفاق افتاد برای رفع آن نیاز به تعمیر پکیج در کرج خواهید داشت، موارد زیر هستند:

 • وجود چکه آب در زیر پکیج
 • روشن شدن پکیج با حالت انفجاری
 • وجود سر و صدای نامتعارف در پکیج
 • روشن نشدن پکیج
 • کم شدن فشار آب خروجی
 • عدم گرم شدن رادیاتورها با وجود گرم بودن آب در شیرآلات
 • نوسان در دمای آب خروجی

روشن شدن چراغ‌های ارور که در بالا توضیح داده شد.
در صورت وقوع هر یک از این موارد، بهتر است هر چه سریع‌تر با تعمیرکاری متخصص تماس بگیرید و در نظر داشته باشید که پکیج‌های نسل جدید پیچیده‌تر از گذشته هستند و هر فرد فعال در زمینه تاسیسات الزاماً تخصص کافی برای تعمیر آن‌ها را ندارد. سعی کنید در صورت نیاز به تعمیرکار، افراد متخصص در این زمینه را بیابید تا زیان کمتری را متحمل شوید.

تعمیر پکیج در کرج

نتیجه گیری و جمع بندی

مجموعه بزرگ فیکس البرز https://fixalborz.com در کرج و شهرهای اطراف می‌تواند بهترین خدمات را در زمینه تاسیسات، نصب و راه اندازی انواع پکیج و رادیاتور، نصب و راه اندازی انواع کولر، سرویس کولر آبی ، سرویس و تعمیر انواع پکیج و همچنین تعمیر پکیج بوتان در کرج به شما عزیزان ارائه کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید