تعمیر پکیج تاچی در کرج

۰۹۱۲۸۰۸۷۴۳۲ شماره موبایل:
تعمیر پکیج تاچی در کرج

پکیج‌های امروزی دقیقاً متناسب با فضای خانه‌ها طراحی و روانه بازار‌ می‌شوند.گرچه تعمیر و نگهداری این وسایل به تخصص نیاز دارد و در این زمینه استفاده از خدمات تاسیسات «فیکس البرز» توصیه می‌گردد در ادامه به بررسی تعمیر پکیج تاچی در کرج خواهیم پرداخت و با برخی از کدهای ارور آن آشنا خواهیم شد.

تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج
تاسیسات فیکس البرز تعمیر پکیج در کرج

مقدمه
اهمیت استفاده از پکیج در منازل امروزی بر کسی پوشیده نیست. پکیج‌های امروزی دقیقاً متناسب با فضای خانه‌ها طراحی و روانه بازار‌ می‌شوند و امکان گرمایش در شب و روز را فراهم می‌کنند. این وسایل با بیشترین میزان ایمنی طراحی‌ می‌شوند، از این رو تعبیه آن‌ها در داخل کمد، زیرشیروانی یا زیرزمین منازل به راحتی امکان پذیر است. گرچه تعمیر و نگهداری این وسایل به تخصص نیاز دارد و در این زمینه استفاده از خدمات تاسیسات «فیکس البرز» https://fixalborz.com توصیه می‌گردد؛ اما یادگیری برخی تکنیک‌های ساده به نگهداری آن کمک خواهد نمود. در ادامه به بررسی تعمیر پکیج تاچی در کرج خواهیم پرداخت و با برخی از کدهای ارور پکیج تاچی آن آشنا خواهیم شد.

فهرست موضوعات مقاله تعمیر پکیج تاچی


تعمیر پکیج تاچی در کرج

اشکالات عمده انواع پکیج

صاحبان پکیج‌های خانگی با ایرادات به وجود آمده حین استفاده از انواع پکیج غریبه نیستند. بسیاری به جای تماس فوری با تعمیرکار خبره، به یادگیری برخی نکات ساده‌ می‌پردازند و نسبت به رفع اشکالات ابتدایی در پکیج اقدام می‌کنند. در ادامه برخی خطاهای رایج در حین کار با پکیج معرفی می‌گردد:

 • فشار کم: فشار دیگ بخار کمتر از یک به معنای کاهش فشار است و این امر به عدم راه اندازی پکیج منجر می‌شود. این مشکل با راهکاری ساده قابل حل خواهد بود اما بهتر است پیش از آن به بررسی رادیاتورها، لوله‌کشی و نیز شیرایمنی برای یافتن نشتی بپردازید. در صورت عدم یافتن نشتی، در زیر پکیج شیر کوچکی تعبیه شده است که در صورت چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت، فشار دستگاه افزایش خواهد یافت. صبر کنید تا این فشار به 5/1 افزایش یابد و در پایان شیر را در جهت معکوس بچرخانید.
 • انسداد یا یخ زدگی: در صورت اسکان در مناطق سردسیر و بروز یخ بندان، ممکن است پکیج از روشن شدن خودداری نماید. ممکن است دستگاه پکیج خارج از ساختمان تعبیه شده باشد و انسداد و یخ زدگی لوله‌ها به خاموش شدن دستگاه منجر شود. از یک کتری آب گرم برای کمک به گرم شدن دستگاه استفاده نمایید. در مرحله بعد می‌توانید محتوای لوله میعانات را تخلیه کنید. در صورت عدم رفع مشکل، توصیه می‌شود برای تعمیر پکیج تاچی در کرج و یا سایر مدل‌های آن، با متخصصین مجرب در ارتباط باشید.
 • عدم گرمایش: ترموستات دستگاه دلالت بر روشن بودن سیستم گرمایش آن دارد اما آب به هیچ عنوان گرم نمی‌شود؛ این بدان معناست که رادیاتورها داغ نمی‌شوند. از این رو بهتر است به بررسی عدم چشمک چراغ ترموستات برای کمبود باتری بپردازید. اگر مشکل را از باتری یافتید، به تعویض آن با مدل AA اقدام نمایید. ایراد به وجود آمده ربطی به پکیج ندارد؛ بهتر است تنظیمات آن را با شروع مجدد دستگاه راه اندازی کنید.
 • آب ولرم: اگر آب مصرفی تنها به صورت ولرم در اختیار شما قرار‌ می‌گیرد و یا حین باز بودن شیر، آب داغ‌ می‌شود، ممکن است دریچه ترمیستور آب گرم معیوب شده باشد. بهترین گزینه تعویض این دریچه خواهد بود. این قطعه ارزان قیمت تلقی می‌شود؛ گرچه ممکن است با شستشو و تعویض واشر نیز مشکل حل شود. در این زمینه نیز استفاده از کمک متخصص ماهر برای تعمیر پکیج تاچی در کرج یا سایر انواع پکیج، گزینه معقول‌تری عنوان می‌شود.
 • خاموشی در حین استفاده: این گزینه می‌تواند یکی از ایرادات شایع انواع پکیج گزارش شود. بروز مشکل در لوله دودکش و عدم هدایت مستقیم دود به خارج از ساختمان، سیستم امنیتی آن را فعال نموده و منجر به خاموش شدن پکیج با شنیدن صدای خفگی خواهد بود. از این رو لازم است تا نسبت به رفع انسداد ورودی هوا اهتمام ورزید و به برطرف نمودن خاک گرفتگی از روی شعله اقدام نمایید. این مشکل در کشور ما نیز به کرات گزارش شده است. راه حل اصولی، سرویس دستگاه پکیج عنوان می‌شود. این قسمت را به هیچ عنوان با دانش اندک خود انجام ندهید. مراجعه به سرویسکار با سابقه و ماهر برای تعمیر پکیج تاچی در کرج و یا سایر برندهای این دستگاه به شدت توصیه می‌شود.

معرفی و بررسی برخی از کدهای ارور پکیج تاچی

انواع پکیج‌های موجود در بازار صرف نظر از مدل برند و شرکت تولیدکننده به همراه دستورالعمل روش راه اندازی و نیز ارور کدها به بازار عرضه‌ می‌شوند. خطاهای احتمالی به وسیله کدهای ارور به مصرف کننده تذکر می‌دهند که در حین کار مشکلی به وجود آمده و نیاز به توجه فوری دارد.
در صورتی که ارورهای ایجاد شده از مشکلات جزیی و قابل حل ناشی شود، امکان رفع آن برای فرد وجود خواهد داشت در غیر این صورت به هیچ عنوان به صورت سرخود و بدون علم فنی نسبت به برطرف نمودن آن اقدام ننمایید و در اسرع وقت در این مقوله برای تعمیر پکیج تاچی در کرج، با تعمیرکار خبره در تماس باشید.

ارور کدهای پکیج تاچی تیپ A:

 • خطای E1: بروز مشکل در احتراق (عدم تشکیل شعله و یا ثبات آن)
 • خطای E2: بیش از حد گرم شدن مبدل دستگاه
 • خطای E3: ایجاد نقص در قسمت تهویه
 • خطای E4: نقص به دلیل کمبود آب
 • خطای E6: نقص فنی در حسگر دمای آب گرمایش
 • خطای E7: نقص فنی در حسگر دمای آب مصرفی

ارور کدهای پکیج تاچی تیپ B:

 • خطای E1: بروز نقص در سیستم احتراق
 • خطای E2: نقص در سیستم تهویه (عدم اتصال پرشر فن)
 • خطای E3: بروز نقص در سنسور تهویه دستگاه (عدم قطع پرشر فن بعد از پایان کارکرد فن)
 • خطای E4: نقص به علت گرم شدن بیش از حد مبدل
 • خطای E5: بروز نقص در سنسور ورودی آب سرد
 • خطای E6: بروز نقص در سنسور آب گرم
 • خطای E7: بروز نقص در حسگر مدار گرمایش
 • خطای E8: خرابی برد کنترل
 • خطای E9: بروز خطا به علت کمبود فشار آب

ارور کدهای پکیج تاچی تیپ C و D:

 • خطای E1: ایجاد نقص در سیستم تهویه
 • خطای E2: نقص در حسگر دمای گرمایش
 • خطای E3: نقص در حسگر دمای آب گرم
 • خطای E4: نقص به علت بیش از حد گرم شدن مبدل
 • خطای E5: وجود نقص در مدار شیر گاز
 • خطای E6: نقص در سیستم احتراق
 • خطای E9: بروز نقص به دلیل یخ زدگی
 • خطای EP: اشکال کمبود فشار آب

سرویس پکیج تاچی 

زمان مناسب برای سرویس و تعمیر پکیج

مدت زمان مناسب تعمیر و یا سرویس پکیج‌های دیواری به برند و میزان مصرف آن هم بستگی دارد. به هر حال توصیه می‌شود در بازه معتبر ضمانت دستگاه، یک بار سرویس آن صورت پذیرد و در ابتدای شروع فصل سرد و یا پایان آن نیز برای تعمیر پکیج تاچی در کرج و سایر مناطق برنامه مشخصی وجود داشته باشد. با توجه به استفاده مداوم در این ماه‌ها و پیشگیری از بروز مشکلات جدی، بهتر است این زمانبندی رعایت گردد.
امروزه خرید قطعات یدکی و یا به طور کلی جایگزینی پکیج تاچی با مدل جدید، هزینه‌هایی بیش از گذشته در بر خواهد داشت در حالی که سرویس مقطعی، به میزان قابل توجهی احتمال بروز اشکالات جدی را کاهش خواهد داد. ضمن آنکه خطاهایی چون نشتی گاز و یا عدم هدایت دود به خارج از ساختمان می‌تواند اثرات مخرب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

نکات مهم در تعمیر پکیج

همان طور که پیشتر اشاره شد تعمیر و سرویس پکیج‌های دیواری از اهمیت بسیاری برخوردار است. گرچه همکاری با تعمیرکار ماهر و با تجربه جهت تعمیر پکیج تاچی در کرج به شما اطمینان می‌دهد که در سرویس‌های دوره‌ای همه‌ی چک‌های امنیتی رعایت‌ می‌شود اما به یاد داشته باشید که در هر نوبت سرویس موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

 • مرحله اول: تعمیرکار ماهر به بررسی Safe Gas اهتمام ورزد. این بررسی شامل تست دیگ بخار و لوله‌های اتصالی به آن برای عدم وجود ترک، نشت و یا خوردگی صورت‌ می‌پذیرد. آزمایش دیگ بخار در مرحله‌ی بعدی صورت‌ می‌پذیرد تا از کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود. این قسمت برای ترک خوردگی و آسیب‌های احتمالی دیگ صورت‌ می‌پذیرد. لازم به توضیح است که این مرحله تنها به وسیله تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر پکیج باید صورت پذیرد و نیاز به تجربه و وسایل کار ویژه دارد.
 • مرحله دوم: کنترل تهویه صحیح دودکش و فشار دستگاه در این مرحله صورت‌ می‌پذیرد. هم چنین فشار و جریان گاز بررسی می‌شود. نصب دودکش و عدم وجود مانع مجدداً چک خواهد شد. بدیهی است که دودکش مسدود می‌تواند به انتشار گاز خطرناک و بی بوی مونوکسید کربن در محیط منجر شود. آنالیز گاز دودکش، میزان ترکیب مناسب گاز و هوا را مشخص می‌کند.
 • مرحله سوم: در این مرحله مبدل حرارتی و محفظه احتراق، مجموعه مشعل‌ها و نیز الکترود و ... مورد بررسی قرار‌ می‌گیرد. البته انجام این مراحل به تشخیص تعمیرکار مربوطه جهت سرویس پکیج تاچی در کرج و یا سایر مناطق صورت‌ می‌پذیرد؛ شاید انجام تمامی مراحل برای یک پکیج لزومی نداشته باشد.

سرویسکار پکیج تاچی 


نتیجه گیری و جمع بندی
با توجه به اهمیت تعمیر و نگهداری پکیج‌های خانگی و افزایش هزینه خرید این محصولات، لازم است تا تعمیر و نگهداری آن به کمک سرویسکار مجرب و با سابقه صورت پذیرد. البته آشنایی با برخی نکات ابتدایی در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود اما تصور جایگزینی آن با تعمیرکار ماهر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در این زمینه تاسیسات فیکس البرز https://fixalborz.com به منظور تعمیر پکیج تاچی در کرج با کادری مجرب در خدمت شماست. گرچه مجموعه ما،  تجربه تعمیر و نگهداری برندهای متفاوت ایرانی و خارجی را در کارنامه خود دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید